♦ Season 5

SYNOPSIS | SEASON 5

22. března 2015 v 15:29 | Candice♥

Tak,nakonec jsem se rozhodla doplnit celou 5. sérii a to přesněji popisky epizod. Dám to,ale do jednoho článku,takže doufám,že to nebude zas tak moc vadit. :) Mě osobně se pátá série hrozně líbí, hodně lidem ne, ale mě právě ano a prostě je tam všechno skvělé. Hrozně mě to bavilo, ale ta 6. série teda nic moc, asi jedině až na ty scény se Steroline a Delenou. Nevím, asi už mě to tolik nebere. :D Všechny popisky jsou z blogu: ninadobrev-4fans. Zdroj dám i pod článek. :)


♦ 5x01 | I KNOW WHAT YOU DID LAST SUMMER

DNY NA VYSOKÉ - Po té, co Elena (Nina Dobrev) strávila léto užíváním si svého vášnivého vztahu s Damonem (Ian Somerhalder) a ujišťováním se, že se Jeremy ( Steven R. McQueen ) přizpůsobuje po tom, co vstal z mrtvých, je unešená, že se může nastěhovat na studentskou kolej nedaleké univerzity Whitmore se svou novou spolubydlící, Caroline (Candice Accola). Elena a Caroline, které pořád věří, že Bonnie (Kat Graham) přes léto cestovala, a že se k nim připojí, jsou překvapené, když se ukáže studentka jménem Megan ( hostující hvězda Hayley Kiyoko ) a oznamuje, že s něma bude na pokoji. Katherine (Nina Dobrev) se nečekaně objeví v domě u Salvatorů a naléhavě žádá Damona, aby jí pomohl, když je teď člověk a je vůči svým nepřátelům zranitelná. Matt (Zach Roerig) a Rebekah (Claire Holt) se vrací do Mystic Falls po té, co strávili divoké léto v Evropě, kde potkali záhadnou krásnu jménem Nadia (hostující hvězda Olga Fonda). Elena se nemůže zbavit pocitu, že se Stefanem (Paul Wesley) něco není v pořádku a Silas (Paul Wesley) příjde s úděsným výstupem na párty s tématem "Konec léta", která probíhá na městském náměstí.


♦ 5x02 | TRUE LIES

POHŘEŠOVANÉ OSOBY - Bez toho, aniž by Eleně (Nina Dobrev) řekl, že se Stefan (Paul Wesley) pohřešuje, obrací se Damon (Ian Somerhalder) na šerifku Forbesovou (Marguerite MacIntyre), aby mu pomohla najít jeho bratra. Elena a Caroline (Candice Accola) se snaží zjistit, kdo v areálu univerzity ututlává vraždu a jedna z dalších studentek Whitmoreské univerzity, jménem Jesse (hostující hvězda Kendrick Sampson) podává Eleně velmi zajímavé informace o profesoru Wesi Maxfieldovi (hostující hvězda Rick Cosnett). Zatímco Jeremy (Steven R. McQueen) usiluje o to, aby se vrátil ke svému starému životu, je i nadále jediný, kdo může vidět nebo mluvit s Bonnie (Kat Graham), ale nedaří se mu ji přesvědčit, že už je na čase všem říct, že svůj život obětovala pro ten jeho. Po té, co se Damon dozví, že Silas (Paul Wesley) pátrá po Katherine (Nina Dobrev), žádá Matta (Zach Roerig) a Jeremyho, aby ji drželi dál z dohledu, ale situace se rychle vymkne kontrole. Nakonec Nadia (hostující hvězda Olga Fonda) užívá magii, aby dosáhla své vlastní agendy.


♦ 5x03 | ORIGINAL SIN

TAJEMSTVÍ MINULOSTI - Když mají Elena (Nina Dobrev) a Katherine (Nina Dobrev) stejný sen o tom, že je Stefan (Paul Wesley) v nebezpečí a zoufale potřebuje jejich pomoc, přesvědčují Damona (Ian Somerhalder), aby jim ho pomohl najít. Nicméně jejich plány jsou zmařeny záhadnou mladou ženou jménem Tessa (hostující hvězda Janina Gavankar), o které se zdá, že ví všechno o Stefanově minulosti. Ve flashbacích do vzdálené minulosti a vzdáleného místa, odhaluje Tessa šokující tajemství z její minulosti a co měla v plánu do budoucna. Má také znepokojující zprávu pro Damona, která se týká jeho vlastní budoucnosti. Silas (Paul Wesley) nutí nedobrovolného komplice, aby mu pomohl najít Katherine, což vede k nejasné a život ohrožující situaci pro Matta (Zach Roerig). Nakonec Silas odhaluje důvod, proč je tolik odhodlaný k tomu, aby našel Katherine a Damon s Elenou čelí nové znepokojující realitě.


♦ 5x04 | FROM WHOM THE BELL TOLLS

DEN PŘÍMĚŘÍ - Zatímco Mystic Falls dodrřuje tradiční Den Příměří na počest mrtvých, Damon (Ian Somerhalder) a Elena (Nina Dobrev) se snaží pomoct Stefanovi (Paul Wesley) během matoucího času a úkol končí tím, že se Elena dostane na emoční cestu o sobě samé. Ustaraný Matt (Zach Roerig) se snaží přijít na důvod, který se skrývá za jeho záhadnými výpadky paměti a Caroline (Candice Accola) se snaží lépe poznat Jesseho (hostující hvězda Kendrick Sampson). Jeremy (Steven R. McQueen) sděluje udivující přiznání, které Damona tvrdě zasáhne. Dr. Maxfield (hostující hvězda Rick Cosnett) rozjede plán, který všechno změní.


♦ 5x05 | MONSTER'S BALL

KOSTÝMOVÝ VEČÍREK PROKLATÝCH - V areálu univerzity je Elena (Nina Dobrev) dojatá smutným a uzavřeným studentem jménem Aaron (hostující hvězda Shaun Sipos). Elena a Damon (Ian Somerhalder) se účastní Whitmoreského Historockého plesu, oblečení jako Anne Boleyn a Henry VIII. Na plese si Elena zatancuje s Dr. Maxfieldem (hostující hvězda Rick Cosnett), který pro ní má znepokojující zprávu. Carolinin (Candice Accola) večer na plese ji přenese ze štěstí do zármutku. Mezitím Nadia (hostující hvězda Olga Fonda) odhaluje svojí překvapující historii s Katherine (Nina Dobrev) a Damon se snaží ujednat dohodu se Silasem (Paul Wesley). Silasova žádost, ve které Damon páchá nemyslitelný čín, vede k násilné konfrontaci.


♦ 5x06 | HANDLE WITH CARE

NEZNIČITELNÝ - Silas (Paul Wesley) vesele oznamuje Eleně (Nina Dobrev) a Damonovi (Ian Somerhalder) jeho nový cíl, ale ti mají pochyby, když jim slibuje, že splní jeden důležitý úkol na oplátku za jejich pomoc. Tessa (hostující hvězda Janina Gavankar) s jistotou říká Stefanovi (Paul Wesley) o jejím dalším kroku a pak si uvědomuje, že se Silasovi povedlo ji přechytračit. Zoufalá Katherine (Nina Dobrev) objevuje nový a nečekaný následek toho, že je zase člověkem a uvědomuje si, že potřebuje nové místo, kde by mohla zůstat. Výměnou za místo na studentské koleji nabízí Caroline (Candice Accola), že jí ukáže, jak získat odpovědi od Dr. Maxfielda (hostující hvězda Rick Cosnett). Bonnie (Kat Graham) je dojatá Jeremyho (Steven R. McQueen) sílou a odhodláním zůstat při ní. Nakonec je Damon šokovaný, když zjistí tajemství Tessina plánu.


♦ 5x07 | DEATH AND THE MAIDEN

SÍLA DVOJNÍKŮ - Zatímco se Elena (Nina Dobrev) a Damon (Ian Somerhalder) snaží vysvětlit Stefanovi (Paul Wesley) situaci Amary (Nina Dobrev), Dr. Wes (hostující hvězda Rick Cosnett) předává Katherine (Nina Dobrev) hluboce znepokojující informace. Nadia (hostující hvězda Olga Fonda) se objeví u Carolininy (Candice Accola) koleje a hledá tam Katherine. Po překvapivé konverzaci s Amarou, sdílí Jeremy (Steven R. McQueen) a Bonnie (Kat Graham) záblesk naděje. Silas (Paul Wesley) zklame v dodržení slibu, což vede Damona k tomu, aby se obrátil pro pomoc na Tessu (hostující hvězda Janina Gavankar) a Stefan činí srdceryvné přiznání Eleně a Damonovi.


♦ 5x08 | DEAD MAN ON CAMPUS

VEČÍREK JE U KONCE - Na Whitmoreské univerzitě, se Elena (Nina Dobrev) a Caroline (Candice Accola) rozhodnou, že je čas uspořádat velkou párty, ale jejich plány jsou narušeny, když Jesse (hostující hvězda Kendrick Sampson) potřebuje Carolininu pomoc. Na Eleninu žádost přichází Damon (Ian Somerhalder) s efektivní metodou, jak přimět Wese (hostující hvězda Rick Cosnett), aby odpověděl na jeho otázky. Na večírku Elena zjistí, že má s Aaronem (hostující hvězda Sean Sipos) hodně společného a Carolinino znepokojení ohledně Jesseho roste. Mezitím prokazuje Katherine (Nina Dobrev) Mattovi (Zach Roerig) laskavost a podaří se jí dostat se ke Stefanovi (Paul Wesley), který se stále snaží překonat události, které se staly přes léto. Nakonec dělá Bonnie (Kat Graham) vše pro to, aby se vyrovnala se svojí novou realitou a Damon činí děsivý objev o tajné společnosti.


♦ 5x09 | THE CELL

FLASHBACKY DO TEMNÉHO OBDOBÍ DAMONOVA ŽIVOTA - Stefan (Paul Wesley) pokračuje v tom, že nabízí Katherine (Nina Dobrev) svoji podporu, zatímco se snaží maskovat svoji vlastní bolest až do té doby, než se ukáže Caroline (Candice Accola) s neobvyklou formou terapie. Po té, co se Elena (Nina Dobrev) snaží urovnat věci s Caroline, jí stoupá znepokojení o Damona ( Ian Somerhalder) natolik, že se obrací na Aarona (hostující hvězda Shaun Sipos) pro pomoc. Později, když říká Damon Eleně o příšerném utrpení z jeho milulosti, které si nechával celá desetiletí pro sebe, sdílí s ním Elena znepokojující informaci, kterou se zrovna dozvěděla o své rodině. Nakonec se Aaron rozhodne k zoufalému postupu po té, co mluvil s Dr. Maxfieldem (hostující hvězda Rick Cosnett).


♦ 5x10 | FIFTY SHADES OF GRAYSON

DAMONOVA MINULOST SE VRACÍ, ABY HO PRONÁSLEDOVALA - Damon (Ian Somerhalder) si uvědouje, že je Elena (Nina Dobrev) v nebezpečí a aby ji našel, bere si na pomoc Stefana (Paul Wesley). Bratři se zastavují u Aarona (hostující hvězda Shaun Sipos), kde Damon šokuje Stefana informací o jeho rodině, kterou získal z první ruky. Když se Dr. Wes (hostující hvězda Rick Cosnett) pokouší zastavit Damona, spouští svoji tajnou zbraň a nutí Damona, aby se vypořádal s jednou částí jeho minulosti, o které si myslel, že je navždy pryč, stejně tak, jako následky po desetiletém plánování pomsty. Mezitím je Elena zděšená přiznáním Dr. Wese o jeho temné historii na Whitmoreské univerzitě a jeho konečným hlavním cílem. Nakonec se zoufalá Katherine (Nina Dobrev) obrací na Matta (Zach Roerig) pro pomoc, až dokud si neuvědomí, že možná právě Nadia (hostující hvězda Olga Fonda) je ta, která může vyřešit není problém.


♦ 5x11 | 500 YEARS OF SOLITUDE

100. EPIZODA: POHLED DO KATHERININA DŘÍVĚJŠÍHO ŽIVOTA: Když teď čelí novým krizím, vzpomíná si Katherine (Nina Dobrev) na traumatickou noc z roku 1490, kdy porodila dceru, která jí byla okamžitě odebrána. Stefan (Paul Wesley) dává Eleně (Nina Dobrev), Caroline (Candice Accola) a Bonnie (Kat Graham) vědět, že se Katherinino zdraví obrátilo k nejhoršímu, zatímco Damon (Ian Somerhalder), Matt (Zach Roerig) a Jeremy (Steven R. McQueen) probírají některé z Katherininých nechvalně známých momentů. Nadia (hostující hvězda Olga Fonda) přichází s hrozivým plánem, jak ochránit svou matku a Stefan s Elenou jsou nuceni ji pomoct. Mezitím je Caroline zahambena, když si uvědomí, že zapomněla Elenu zasvětit do posledního šokujícího drbu a pak si libuje ve svém vlastním, trochu skandálním chování. Nakonec Elena a Katherine spolu sdílí nečekaný okamžik spojení.


♦ 5x12 | THE DEVIL INSIDE

HLEDÁNÍ NEJLEPŠÍ CESTY - Když Enzo (hostující hvězda Michael Malarkey) přináší Damonovi (Ian Somerhalder) hrůzný dárek a trvá na tom, že se sblíží při páchání pomsty, snaží se Damon udělat ten účtihodný čin. Po té, co sám sebe nachytá v nepříjemném a matoucím rozhovoru s Nadiou (hostující hvězda Olga Fonda), rozhodne se Matt (Zach Roerig) impulzivně uspořádat párty, kde se Caroline (Candice Accola) přiznává Eleně (Nina Dobrev) s něčím ohromným, pak musí čelit následkům jejích akcí se Stefanem (Paul Wesley) a Tylerem (Michael Trevino). Aaron (hostující hvězda Shaun Sipos) dělá, co může, aby odčinil zločiny své rodiny z minulosti a sám začíná nový život. Nakonec se Elena náhle ocitne v životu-ohrožující situaci, kdy jí zbývají pouze minuty, aby přišla na to, jak se zachránit.


♦ 5x13 | TOTAL ECLIPSE OF THE HEART

VÍTEJTE NA PLESE ZAHOŘKLÝCH - V naději, že všem pomůže přenést se přes nedávné traumatické události, přesvědčuje Caroline (Candice Accola) Elenu (Nina Dobrev) a Bonnie (Kat Graham), aby se na Whitmoreské univerzitě zúčastnily "Plesu Zahořklých" pro studenty se zlomeným srdcem. Bonnie je fascinovaná jednou studentkou, Liv (hostující hvězda Penelope Mitchell), která se zdá, že má něco do činění s čarodějnictvím. Tyler (Michael Trevino) začíná mít obavy ohledně Mattova (Zach Roerig) vztahu s Nadiou (hostující hvězda Olga Fonda). Po znepokojujícím zjištění vede Stefan (Paul Wesley) frustrující rozhovor s Damonem (Ian Somerhalder) a Enzem (hostující hvězda Michael Malarkey). Dr. Wes (hostující hvězda Rick Cosnett) se snaží pokračovat ve svém výzkumném projektu s pomocí nového patrona jménem Sloan (hostující hvězda Caitlin McHugh). Damon a Enzo, kteří jsou stále rozhodnuti pro pomstu se uchylují k násilí, aby přesvědčili Bonnie a Jeremyho (Steven R. McQueen), aby jim pomohli, ale jejich plány naberou nečekaný a hrůzný obrat.


♦ 5x14 | NO EXIT

DOBRÉ ZPRÁVY, ZLÉ ZPRÁVY - Když se Damonovo (Ian Somerhalder) chování vyhrotí z ničivého na smrtelné, Stefan (Paul Wesley) začíná litovat jejich poslední konverzace a rozhodne se Damona vystopovat a zakročit. Pro své vlastní účely se Elena (Nina Dobrev) nabídne, že půjde s ním. Dr. Wes (hostující hvězda Rick Cosnett) navádí Poutníky, aby nastražili past, která ještě jednou otestuje Damonovo přítelství s Enzem (hostující hvězda Michael Malarkey). Po důvěrném rozhovoru s Nadiou (hostující hvězda Olga Fonda), žádá Matt Caroline (Candice Accola) a Tylera (Michael Trevino), aby mu pomohli ochránit Elenu, což vede k násilné konfrontaci. Později, když se Stefan snaží utěšit skleskou Caroline, vede jejich konverzace k hrozivému zjištění.


♦ 5x15 | GONE GIRL

FLASHBACKY NADII HLEDAJÍCÍ KATHERINE - Zatímco Nadia (hostující hvězda Olga Fonda) vzpomíná na pátrání po své matce, které trvalo po staletí, přichází Stefan (Paul Wesley), Caroline (Candice Accola) a Matt (Zach Roerig) s novým zoufalým plánem, jak zachránit Elenin (Nina Dobrev) život. Bonnie (Kat Graham) a Jeremy (Steven R. McQueen) se musí tentokrát už po druhé obrátit pro pomoc k Liv (hostující hvězda Penelope Mitchell). Damon (Ian Somerhalder) naláká Tylera (Michael Trevino) do nepříjemné konfrontace a pak zmizí, aby se pomstil Dr. Wesovi (hostující hvězda Rick Cosnett). Caroline a Tyler nachází nové porozumění. Nakonec se Bonnie dozvídá děsivé tajemství, které by mohlo ohrozit životy všech jejích přátel.


♦ 5x16 | WHILE YOU WERE SLEEPING

ZABIJÁCKÝ VIRUS - Když se Stefan (Paul Wesley) snaží velmi nemocné Eleně (Nina Dobrev) vysvětlit události, které se v poslední době staly, jejím prvním instinktem je zavolat Damonovi (Ian Somerhalder). Mezitím se Damon snaží přijít na to, jak zvládnout znepokojující přiznání Eleně. Zatímco prochází složky Dr. Wese, objeví Caroline (Candice Accola) děsivé tajemství a překvapuje ji, když se objeví Enzo (hostující hvězda Michael Malarkey) a tvrdí, že zná řešení, po kterém všichni pátrají. Na Enzovo naléhání, žádá Caroline Stefana, aby se s ní setkal na záhadném místě, kde se k nim připojí skupina Poutníků, včetně Sloan (hostující hvězda Caitlin McHugh), která odhaluje nové informace o důležitosti dvojníků. Během jarních prázdnin na skoro prázdné Whitmoreské univerzitě Elena narazí na Luka (hostující hvězda Chris Brochu), studenta, o kterém se zdá, že ji zná, ale ona si nepamatuje, že by ho kdy potkala. Luke, kterého nedávno opustil jeho přítel navrhuje Eleně, ať spolu stráví prázdniny opíjením se, ale Elena ho odmítne kvůli naléhavému úkolu najít Bonnie (Kat Graham) a "nováčkovskou" čarodějku Liv (hostující hvězda Penelope Mitchell). Damon nakonec říká Eleně pravdu o jeho nedávných aktivitách a snaží se shodnout na jejich vztahu.


♦ 5x17 | RESCUE ME

MARKOS PŘIJÍŽDÍ DO MYSTIC FALLS - Za účelem toho, aby Stefanovi (Paul Wesley) neublížila Sloan (hostující hvězda Caitlin McHugh) a Poutníci, se Caroline (Candice Accola) a Enzo (hostující hvězda Michael Malarkey) shodnou na tom, že si udělají výlet do Atlanty, aby našli nově objeveného dvojníka. Caroline překvapí, když se jí Enzo otvírá ohledně jeho minulosti. Damon (Ian Somerhalder) a Elena (Nina Dobrev) tráví trapné odpoledne, na Jeremyho (Steven R. McQueen) rodičo-učitelské schůzce, kde se dozvídají špatné zprávy o jeho chování ve škole. Poté Damon neochotně říká Eleně znepokojující novinky o Jeremyho osobním životě. Bonnie (Kat Graham) má znepokojující setkání s Lukem (hostující hvězda Chris Brochu) a dozvídá se víc o své rodinné historii. Liv (hostující hvězda Penelope Mitchell) zasvěcuje Jeremyho do fámů o dalším kroku Poutníků a názorně předvádí její značně velkou sílu. Jeremy s Liv uzavírá nečekanou dohodu a pak učiní rozhodnutí, které je pro Elenu devastující. Stefan a Caroline sdílí výjimečný moment přátelství. Hrozný obrat událostí v táboře Poutníků nakonec vede k příchodu jejich záhadného vůdce, Markose (hostující hvězda Raffi Barsoumian).


♦ 5x18 | RESIDENT EVIL

PAUL WESLEY POPRVÉ V ROLI REŽISÉRA - Stefan (Paul Wesley) i Elena (Nina Dobrev) mají najednou znepokojivé sny o jiné verzi života, který spolu mohli mít. Bonnie (Kat Graham) zažívá znepokojující setkání se svojí babčou (hostující hvězda Jasmine Guy), která ji varuje o děsivých změnách, které nastaly na Druhé straně. Enzo (hostující hvězda Michael Malarkey) dává Damonovi (Ian Somerhalder) nevyžádané rady ohledně vztahů a poté přiznává, že pátrá po dívce, kterou miloval už před desítky let, když byl uvězněn u Augustýnů. Liv (hostující hvězda Penelope Mitchell) přiměje Matta (Zach Roerig), Jeremyho (Steven R. McQueen) a Tylera (Michael Trevino), aby jí pomohli vystopovat Poutníky a zabránit jim, aby převzali kontrolu nad Mystic Falls. Bonnie je zraněná a naštvaná, když zjistí, že Jeremy za jejími zády spolupracuje s Liv. Luke (hostující hvězda Chris Brochu) se ukáže v domě Salvatorů a vysvětluje Damonovi, Eleně a Enzovi, co ví o Markosovi (hostující hvězda Raffi Barsoumian) a Poutnících. Matt zažívá hrozivé setkání s obyvateli Druhé strany. Nakonec Damon najde Markose a zároveň se mu uleví a je znepokojen tím, co mu Markos musí říct.


♦ 5x19 | MAN ON FIRE

FLASHBACK DO 60. LET - Stefan (Paul Wesley) se snaží odreagovat Elenu (Nina Dobrev) od jejího posednutí vztahem s Damonem (Ian Somerhalder), zatímco Bonnie (Kat Graham) se ze všech sil snaží být realistická k tomu, jak změny, které se dějí na Druhé straně, ovlivní existenci Kotvy. Damon, který žádá o nůž Poutníků, nutí Jeremyho (Steven R. McQueen) a Matta (Zach Roerig), aby přiznali, že se ztratil. Prostřednictvím flashbacku do volební noci roku 1960 odhaluje Enzo (hostující hvězda Michael Malarkey) Eleně, Stefanovi a Bonnie, že se dozvěděl, co se stalo jeho dávno ztracené lásce, Maggie (hostující hvězda Heather Hemmens), a poté se s nedobrovolnou pomocí od Liv (hostující hvězda Penelope Mitchell) a Luka (hostující hvězda Chris Brochu) věci ošklivě obrátí. Damon zasahuje, když se snaží uklidnit Enza, ale jeho slova způsobí, že Enzo vykoná zoufalé a nebezpečné rozhodnutí, které vede k násilné konfrontaci se Stefanem. Nakonec si Markos (hostující hvězda Raffi Barsoumian) získá pomoc Sloan (hostující hvězda Caitlin McHugh) při rituálu, který má zlomit pradávnou kletbu proti Poutníkům. Tyler (Michael Trevino) je donucen sehrát nebezpečnou část v rituálu, zatímco je svědkem neuvěřitelné moci, kterou teď Poutníci mají.


♦ 5x20 | WHAT LIES BENEATH

CHATKA V LESE - Když se Tyler (Michael Trevino) objeví u Salvatorů s novinkou, že plán Markose (hostující hvězda Raffi Barsoumian) na zlomení kletby čarodějů pokládá Stefana (Paul Wesley) a Elenu (Nina Dobrev) do bezprostředního nebezpečí, Damon (Ian Somerhalder) navrhuje, aby se schovali v odlehé chatě, kterou kdysi vlastnil otec Caroline (Candice Accola). Když tam jsou, Caroline je jasné, že Stefan a Elena něco udržují v tajnosti, a tak Damon přichází s pokryteckou hrou, která má odhalit pravdu. Přízračná přítomnost ducha v chatě užívá násilí a oheň, aby o sobě dal vědět. Mezitím se Matt (Zach Roerig) ujímá Tylerova plánu na získání informací od jednoho z Poutníků a Bonnie (Kat Graham) v sobě stále drží před Jeremym (Steven R. McQueen) pravdu o událostech na Druhé straně, i přes varování babči (hostující hvězda Jasmine Guy).


♦ 5x21 | PROMISED LAND

UTÉCT SMRTI - Když Stefan (Paul Wesley) a Elena (Nina Dobrev) uniknou z Markosovy (hostující hvězda Raffi Barsoumian), ocitnou se na odlehlém místě a Stefan s Elenou filozoficky rozebítá její vztah s Damonem (Ian Somerhalder). Poté, co jejich snaha ochránit dvojníky špatně dopadne, Liv (hostující hvězda Penelope Mitchell) a Luke (hostující hvězda Chris Brochu) přichází s novou nebezpečnou strategií. Damon bere Matta (Zach Roerig) a Jeremyho (Steven R. McQueen), aby mu pomohli přichystat past na Markose, o kterém se ukáže, že má sám devastující překvapení. Bonnie (Kat Graham) konečně přiznává Caroline (Candice Accola), že nikomu neřekla pravdu o tom, co se děje na Druhé straně. Nakonec, zatímco Bonie zoufale hledá způsob, jak zastavit Maskose, Caroline je svědkem nepředstavitelného násilného činu od jednoho z Poutníků.


♦ 5x22 | HOME

VÝBUŠNÁ FINÁLNÍ EPIZODA - Damon (Ian Somerhalder), který je zdrcený po nečekané tragédii se soustředí na to, aby se udržel, zatímco tlačí na Bonnie (Kat Graham) víc, než kdy jindy, aby našla cestu, jak zastavit rozpad Druhé strany. Elena (Nina Dobrev) bere věci do vlastních rukou a žádá Liv (hostující hvězda Penelope Mitchell) a Luka (hostující hvězda Chris Brochu), aby jí pomohli, ale Liv odmítá spolupracovat dokud jí Caroline neposkytne soukromou motivaci. Šerifka Forbesová (Marguerite Maclntyre) se zhrozí, když Markos (hostující hvězda Raffi Barsoumian) použije násilí proti Tylerovi/Julianovi (Michael Trevino), aby dokázal, že Mystic Falls je nyní pod kontrolou Poutníků. S novou informací od Šerifky, přichází Damon s nebezpečným plánem, který je závislý na okamžitém načasování Jeremyho (Steven R. McQueen) a Matta (Zach Roerig). Livina nepříjemná poznámka na Stefana (Paul Wesley) má nečekanou emoční odezvu od Caroline. Když se podmínky na Druhé straně zhoršují, Bonnie má možnost vyrovnat staré účty. Damonův plán nakonec způsobuje masivní explozi v Mystic Falls a všichni jsou zachyceni ve zmatku, stopách hrdinství, obětí a zoufalství.

 
 

Reklama